cloud

Img

Nauka integracji, tolerancji i wrażliwości na niepełnosprawności i kultury

• Nauka

img

Jeśli dziecko od najwcześniejszych lat ma kontakt z dziećmi z różnych kultur, czy z różnymi niepełnosprawnościami fizycznymi, staje się to dla niego czymś naturalnym. Nie trzeba z nim przeprowadzać lekcji na temat tolerancji. Dzieci wolne są od uprzedzeń, przesądów, które istnieją u wielu dorosłych.

Zwracamy uwagę na:

• kształtowanie postawy dzieci w wieku przedszkolnym wobec osób niepełnosprawnych i ich akceptację

• budowanie integracji, aby dzieci nauczyły się tolerancji innych dzieci, różniące się sposobem odżywiania, wyglądem, czy zachowaniem

Dziecko uczy się, że bycie innym jest czymś bardzo normalnym. W jego świadomości nie ma czegoś takiego, że jeśli ktoś jest inny, to jest gorszy. Jest za to perspektywa: on jest inny ode mnie, ale równie dobry jak ja.

Niepubliczne przedszkole w Rzeszowie

Opłata miesięczna już z wyżywieniem 500zł.

Zapisy trwają cały rok!